LABORATUVAR ÖLÇEKLİ MAKİNALAR

LABORATUVAR KALENDERİ
Silindir ölçüleri Ø220mmX400mm dir. İsteğe bağlı olarak değişip çap ve boy ölçülerinde imalat yapılabilmektedir. Silindirler su soğutmalıdır. Rulman yataklı olarak imal edilmiştir. Kalınlık ayarları redüktörler ile otomatik olarak yapılmaktadır. Sistem hız kontrollüdür. Acil stop sistemi mevcuttur. 


LABORATUVAR MİLİ

Mil ölçüleri Ø220mmX400mm dir. Kalınlık ayar redüktörleri otomatiktir ve operatör panelinden ayarlanmaktadır. Sistemin her iki operatör tarafından e-stop barları ve entegre güvenlik rölesi bulunmaktadır. Acil stopta silindirler belli oranda geri dönmekte olup aynı anda kalınlık ayar redüktörleri silindir aralarını açarak sistemi emniyetli hale getirmektedir.

LABORATUVAR MİKSERİ

4lt kapasiteli, tanjantsiyel rotor tipine sahip mikserde malzeme çıkış kapağı kızaklı tiptir. Üst piston ve besleme kapağı pnömatik olarak çalışmaktadır. Sistem hız kontrollü ve operatör panelinde anlık bilgiler olarak; akım, hız, sıcaklık değerleri, tork, karışım süresi bilgileri grafik olarak görülebilir ve parametreleri kayıt altına alınabilmektedir.